Правове регулювання господарсько-економічної діяльності організації в Україні.
Сучасний підхід з актуальною практикою 2022
Для «непростих» бухгалтерів, юристів, аудиторів та фахівців консалтингу!
Цей захід не про теорію, терміни і поняття, а про дієві механізми роботи для справжніх практиків, які цінують професійне судження, досвід та експертний аналіз.
СПІКЕР
Дмитро Гарний
Практикуючий юрист із 20-річним досвідом роботи. Автор великої кількості статей у профільних виданнях, а також кількох книг для юристів та бухгалтерів
ПРОГРАМА
Створення комерційних підприємств та неприбуткових організацій у 2022 році. Особливості реєстрації ТОВ, ФОП, благодійних організацій та громадських об'єднань в умовах воєнного стану.
Створення бізнесу: як правильно вибрати форму його ведення та не допустити помилок? Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Статут ТОВ: строки формування статутного капіталу, строки виплати дивідендів, значні правочини, повноваження органів управління ТОВ та інші положення, які необхідно врегулювати у статуті згідно із законодавством. Вибір системи оподаткування ТОВ.

Основи корпоративних відносин та корпоративні спори. Права учасників ТОВ, можливості "міноритарних" учасників впливати на діяльність підприємства, порядок прийняття рішень вищим органом управління та рекомендації на випадок конфлікту між партнерами. Відчуження частки та вихід зі складу ТОВ. У яких випадках учасника можна виключити зі складу товариства без його згоди? Виконавчий орган (директор, дирекція), його повноваження та їх бмеження. Значні правочини та правочини із зацікавленістю.

Фізична особа-підприємець: вибір системи оподаткування та державна реєстрація ФОП. Як організувати партнерство у бізнесі з використанням ФОП?

Благодійні організації та громадські об'єднання: мета створення, особливості державної реєстрації та ведення діяльності.
Наймані працівники та оплата праці. Особливості регулювання трудових правовідносин в умовах воєнного часу.
Приймаємо персонал на роботу. Наймані працівники фізичної особи-підприємця та підприємства. Порядок оформлення працівника. Коли вигідно використовувати цивільно-правовий договір та які ризики при цьому треба враховувати? Альтернативні правові конструкції з найму персоналу: практика аутстаффінгу в Україні, аналіз судових рішень.

Регулювання трудових відносин: посадові інструкції, необхідна кадрова документація, а також документи, без яких можна обійтися.

Звільнення працівника: юридичні формальності. Як уникнути правових конфліктів? Аналіз судової практики.

Майнова відповідальність працівника за трудовим договором та цивільно-правовим договором.

Найм та звільнення в умовах воєнного стану в Україні. Призупинення дії трудового договору, неповний робочий день, відпустка без збереження заробітної плати та інші способи економії в нинішніх умовах.
Організація договірної роботи та основи претензійно-позовної роботи.
Традиційний письмовий договір, укладання договорів із використанням електронної пошти, практика роботи "без договору" (за усними договорами). Чим електронний підпис відрізняється від ЕЦП?

Рамкові та разові договори. Змішаний договір. "Особлива" частина Цивільного кодексу України: як навчитися нею користуватися для укладення юридично грамотних договорів?

Забезпечуємо виконання зобов'язань за договором: неустойка, порука, застава, утримання, аванс та інші способи забезпечення.

Стягнення боргів. Як підготуватись до суду? У яких випадках стане в нагоді претензійний порядок врегулювання спорів? Як оцінити доказову базу та спрогнозувати результат судового розгляду? Вчимося користуватися Єдиним реєстром судових рішень.

Обставини непереборної сили (форс-мажор). Особливості застосування у 2022 році.

Сучасне розуміння договірних правовідносин у практиці Верховного Суду.
Зміст та оформлення господарських операцій. Первинні документи бухгалтерського обліку очима юриста.
Господарська операція – ключовий юридичний факт для оподаткування діяльності організацій та ФОП. Принцип пріоритету змісту господарської операції над формою (Substance over Form): як він реалізується в ході податкових перевірок і що про це думають вищі судові інстанції? Ділова мета (розумна економічна причина) господарської операції: зміна у законодавстві останніх років та еволюція судової практики в Україні.

Як змінилися практика та законодавство щодо первинних документів бухгалтерського обліку в останні роки? Первинні документи та докази здійснення господарської операції. Обов'язкові реквізити первинних документів. Окремі документи, які можна розглядати як первинні: акти, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, звіти, інші.

Нереальні (безтоварні) операції, фіктивні та удавані угоди (правочини). Виявлення податковими органами безтоварних операцій під час планових та позапланових перевірок. Алгоритм доведення реальності (товарності) господарської операції під час оскарження рішень податкових органів у суді. Особливості оскарження статусу ризикового платника податків, «розблокування» податкових накладних та доведення податковим органам реальності операції та діяльності суб'єкта в цілому.

Первинні документи в практиці розгляду спорів адміністративними та господарськими судами.
Перевірки контролюючих органів та фінансовий моніторинг банків.
Особливості податкових та інших видів перевірок бізнесу в умовах воєнного стану та Covid-карантину. Частковий мораторій на перевірки та заборона застосування фінансових санкцій у 2022 році.

Категорії «контролерів» та їх правовий статус. Фіскальний контроль в Україні: перехід від вибіркових перевірок до автоматизованого моніторингу податкових зобов'язань.

Що потрібно знати про перевірки дотримання касової дисципліни та застосування касових апаратів у нинішніх умовах?

Планові та позапланові документальні перевірки органів ДПС. Передперевірочний моніторинг (запити, виклики до податкових органів та ін.)

Перевірки Держпраці. Неоформлені працівники, інші порушення законодавства про працю. Штрафні санкції та їхнє оскарження.

Банківський фінансовий моніторинг як складова сучасного "фіскального контролю".

Безпідставно проведені перевірки та процедурні порушення у процесі здійснення держнагляду як підстава для скасування штрафних санкцій за наслідками таких перевірок. Судова практика Верховного Суду.
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
ДАТА
ЧАС
21.07.2022
17.00-19.00
25.07.2022
17.00-19.00
27.07.2022
17.00-19.00
29.07.2022
17.00-19.00
01.08.2022
17.00-19.00
Придбавши цей захід Ви не тільки розвиваєте себе і вкладаєте гроші та час у своє майбутнє, а й допомагаєте ЗСУ, чим пришвидшуєте нашу загальну перемогу.
ВАРТІСТЬ УЧАСТІ - 1 800 грн
РЕЄСТРАЦІЯ
Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами.
Made on
Tilda